Książki zgłoszone do Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz”, w tym moja „Instrukcja zabicia ptaka”.

Książki zgłoszone

2017

 
 

Piotr Brysacz, Jędrzej Morawiecki

Ani żadnej wyspy

 

Piotr Brysacz – urodzony w 1976 roku, absolwent polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Dziennikarz, redaktor, wydawca. Autor książek „Patrząc na Wschód. Przestrzeń. Człowiek. Mistycyzm” (2013 r.) i (wspólnie z Andrzejem Kalinowskim) Podlaskie. Najpiękniejsze miejsca. Wędrówki Wiktora Wołkowa (2014 r.). Finalista Nagrody im. Barbary N. Łopieńskiej za najlepszy wywiad prasowy (2014 r.). Od 2010 roku związany z białostocką Fundacją Sąsiedzi, która – oprócz działalności wydawniczej – organizuje między innymi Targi Książki w Białymstoku. Jędrzej Morawiecki – urodzony w 1977r., doktor filologii słowiańskiej oraz socjologii. W latach 1998-2008 pracował jako reportażysta dla „Tygodnika Powszechnego„, był także reporterem Agencji Reuters, współpracował z Sekcją Polską BBC. W roku 2011 ukazały się dwie jego książki: Glubinka. Reportaże z Polski i Schyłek zimy. Bajka dokumentalna. Za książkę Łuskanie światła. Reportaże rosyjskie (2010 r.) otrzymał nominację do Nagrody im. Beaty Pawlak. Autor (wspólnie z Bartoszem Jastrzębskim) reporterskich książek: Krasnojarsk zero (2012 r. – Nagroda im. Beaty Pawlak), Cztery zachodnie staruchy. Reportaż o duchach i szamanach (2014 r.), Jutro spadną gromy (2015 r.). Jest laureatem m.in. Nagrody Specjalnej Stowarzyszenia Filmowców Polskich na Krakowskim Festiwalu Filmowym za film dokumentalny pt. „Syberyjski przewodnik„ (z Maciejem Migasem). Otrzymał stypendium im. Jacka Stwory za reportaż radiowy pt. „Kartoszka„, a także stypendium Erasmus Mundus Multic 2 Russia, grant Higher School of Economics w Moskwie i nominację do nagrody Grand Press w kategorii publicystycznej za tekst o stygmatyzacji Rosji w polskich mediach.

 

Monika Muskała

Między Placem Bohaterów a Rechnitz

 

Monika Muskała – tłumaczka literatury niemieckojęzycznej, dramatopisarka. Od 1993 r. mieszka w Austrii. Tłumaczy głównie współczesnych autorów, takich jak Thomas Bernhard, Werner Schwab, Heiner Muller, ale i klasyków jak Friedrich Schiller, Frank Wedekind, Ódón von Horvath. Za przekłady wielokrotnie wyróżniana przez austriacki Urząd Kanclerski. Z Gabrielą Muskała napisała trzy sztuki pod pseudonimem Amanita Muskaria: „Podróż do Buenos Aires. Work In Regress” (2001 r.), „Daily Soup” (2007 r.) i „Cicha noc” (2016 r.), a z Januszem Margańskim libretto musicalu „W pogoni za bajką” (2011 r.). Jej eseje ukazały się w albumach zdjęciowych Andreasa Horvatha „Jakutien” (2003 r.) i „Heartlands” (2007 r.). Współpracowała z nim także podczas realizacji dokumentów: „Z punktu widzenia emerytowanego portiera” (Kryształowy Glob w Karlovych Varach, 2006 r.) i „The Passion According to the Polish Community of Pruchnik” (2009 r.) i „Arab Attraction” (2010 r.). Z siostrą Gabrielą prowadzi zajęcia z improwizacji i form scenicznych w Szkole Filmowej w Łodzi. W 2016 roku otrzymała Literacką Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAIKS za przekłady literackie.

 

Monika Prokopiak, Łukasz Raczkowski

Magiczne drzewka

 

Monika Prokopiak i Łukasz Raczkowski – autorzy są pracownikami administracji publicznej. Z zamiłowania twórcami rymowanych bajek dla dzieci. „Magiczne Drzewka„ są ich pierwszą wydawaną książką. To także rodzice Frania, któremu m.in. zadedykowana jest ta książka.

 

Rafał Różewicz

Państwo przodem

 

Rafał Różewicz – urodzony w 1990 r. w Nowej Rudzie. Mieszka we Wrocławiu. Twórca tekstów poetyckich, z wykształcenia i zawodu dziennikarz. Redaktor naczelny „2Miesięcznika. Pisma ludzi przełomowych”. Autor zbioru wierszy „Productplacement” (Zeszyty Poetyckie, 2014), za który był nominowany do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej SILESIUS w kategorii debiut roku (2015 r.), Nagrody Kulturalnej „Gazety Wyborczej” wARTo (2015 r.) i wyróżniony w XI Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Złoty Środek Poezji” na poetycki debiut roku w Polsce (2015 r.) oraz „Państwo przodem” (Fundacja Duży Format, 2016 r.) we współpracy z Wrocławskim Programem Wydawniczym, nominowany do Nagrody Kulturalnej „Gazety Wyborczej” wARTo (2017 r.). Redaktor (wspólnie z Tomaszem Dalasińskim) książki „Rówieśnicy III RP”. 89+ w poezji polskiej” (2015 r.). Laureat konkursów poetyckich m.in. I Nagrody w XXIII Konkursie im. K.K. Baczyńskiego (Łódź, 2014 r.). Publikował m.in. w „Odrze”, „Pomostach”, „Cegle”, „Wakacje”, „Arteriach”, „Pro Arte”.

 

Marcin Sas

Bajka na godziny

 

Marcin Sas – urodzony w 1983 roku w Warszawie poeta. Wydał dwa tomiki wierszt: „Po zapaści w języku obcym” (2010 r.) i „Bezpowrotne wakacje Tourette’a” (2013 r.) oraz prozy poetyckie „Prognozy fatalistyczne” (2012 r.). Publikował m.in. w „dwutygodnik.com”, „Wyspie”, „Fabulariach”, „Tyglu Kultury”, „Zeszytach Poetyckich”, „Pograniczach”, „Kwartalniku Artystycznym” i „Akcencie”. Prozy poetyckie i poezje opublikował również w antologii „Przewodnik po zaminowanym terenie” (2016 r.) pod red. Krzysztofa Śliwki i Marka Śniecińskiego.

 

Wojciech Szlęzak

Cień jabłoni

 

Wojciech Szlęzak – urodzony w 1990 roku. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Wychowany na małopolskiej prowincji, dziś pracuje i mieszka w Katowicach. „Cień jabłoni” to jego powieściowy debiut adresowany do dorosłego czytelnika. Wcześniej publikował prozę młodzieżową; na łamach kwartalnika literackiego „Wyspa” ukazało się jego opowiadanie „Schizofrenia”. Inspiracje czerpie z otaczającego świata oraz prac wybitnych humanistów, zwłaszcza ojców współczesnej psychoanalizy. Interesuje się wszystkim, co opowiada o niejednoznaczności świata – filozofią, psychologią, rynkami finansowymi, a także pszczelarstwem.

 

Aleksandra Wójcik, Maciej Zdziarski

Dobranoc Auschwitz

 

Aleksandra Wójcik – urodzona w 1987 roku dziennikarka i reporterka. Publikowała m.in. w „Dzienniku Polskim” i miesięczniku „Świat Problemów”. Pracuje w Instytucie Łukasiewicza.
Maciej Zdziarski – urodzony w 1979 roku. Prowadzi audycje w radiowej Jedynce. W przeszłości reporter Trójki, dziennikarz TVP, szef programowy Radia Kraków. Publikował w „Życiu Warszawy” i „Rzeczypospolitej”. Prezes Instytutu Łukasiewicza.

 

Mateusz Chomicki

Atomowe fajerwerki

 

Mateusz Chomicki – rocznik 1994, poeta. Rozpoczął przygodę z liryką tomikiem poezji „Lustra fenickie„. Współzałożyciel zespołu Inaczej. Rybniczanin, który mieszka we Wrocławiu. Studiuje psychologię.

 

Natalia Fiedorczuk

Jak pokochać centra handlowe

 

Natalia Fiedorczuk – urodzona w 1984 roku. Piosenkarka, instrumentalistka, autorka piosenek, publicystka. Z zawodu animatorka kultury. Występowała i była członkiem takich zespołów jak Happy Pills, Urlatori e Łobuzzi, Nathalie and The Loners. We wrześniu 2012 roku ukazał się album „Wynajęcie” z jej fotografiami dokumentującymi poszukiwanie mieszkania w Warszawie. W listopadzie 2016 roku ukazał się jej debiut prozatorski – „Jak pokochać centra handlowe”, nagrodzony Paszportem „Polityki” w kategorii Literatura. Książka dotarła także do finału konkursu o nagrodę literacką Prezydenta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego 2016.

 

Maciek Froński

Efekt zimnej wody

 

Maciek Froński – urodzony w 1973 roku. Poeta, tłumacz, sowizdrzał. Z zawodu prawnik. Autor dwóch książek poetyckich. Mieszka w Bielsku-Białej.

 

Juliusz Gabryel

Płyn Lugola

 

Juliusz Gabryel – urodzony w 1979 roku. Mieszka w Kluczborku. Autor dwóch książek poetyckich, laureat min. nagrody za najlepszy debiut poetycki przyznanej przez Oddział SPP we Wrocławiu w 2002 roku.

 

Borys Humeniuk

Wiersze z wojny

 

Borys Humeniuk – poeta, prozaik. Żołnierz Ochotniczego Batalionu „Azow” w Donbasie w latach 2014-2015.
Wiersze wybrała i przełożyła Aneta Kamińska.

 

Michalina Janyszek

Sztuka medyczna

 

Michalina Janyszek – filolog, animatorka, copywriterka. Mieszka w Olsztynie.

 

Edward Pasewicz

Miejsce

 

Edward Pasewicz – poeta, pisarz, dramaturg i kompozytor. Laureat VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina (2001 r.). Był wielokrotnie nominowany do głównych nagród literackich w kraju, w tym m.in. trzykrotnie do Nagrody Literackiej Gdynia: w 2007 r. za „Henry Berryman Pięśni„, w 2009 r. za „Drobne! Drobne!„ i w 2012 za „Pałacyk Bertolta Brechta„. Ponadto, trzykrotnie był nominowany do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius„. W 2016 r. nominowany do Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej 2016. Jest członkiem redakcji miesięcznika „Gadający Pies„ oraz prezesem zarządu Stowarzysznia „Queerowe Centrum Kultury„ (QCK). Jego wiersze były tłumaczone m.in. na niemiecki, angielski, słoweński, serbski, bułgarski, czeski, hiszpański, kataloński i włoski.

 

Radosław Wiśniewski

Psalm do św. Sabiny

 

Radosław Wiśniewski – urodzony w 1974 roku. Autor kilku zbiorów wierszy, setek recenzji, szkiców i felietonów, a także notatek. Weteran prowincjonalnych art-zinów i małomiasteczkowych zlotów literackich. Związany z Brzegiem w województwie opolskim. Mieszka w Kiełczowie, pracuje we Wrocławiu.

 

Karolina Sałdecka

Psi Blues

 

Karolina Sałdecka – urodzona w 1983 roku. Polonistka, doktor nauk humanistycznych, laureatka konkursów poetyckich, w tym m.in. konkursu im, Rainera Marii Rilkego. Redaktorka pisma „Fabularie”. Mieszka w Bydgoszczy.

 

Dušan Savić

Porajmos

 

Dušan Savić – urodzony w 1952 roku w Banialuce. Poeta, prozaik, filmowiec. Mieszka w Wiedniu oraz Somborze. Tłumaczony na niemiecki, polski, macedoński.
„Porajmosa” przełożyła na polski Agnieszka Żuchowska-Arendt.

 

Ewa Sonnenberg

Moi papierowi kochankowie

 

Ewa Sonnenberg – poetka. Opublikowała 10 książek poetyckich i powieść-poemat „Obca„. Tłumaczona na kilkanaście języków. Publikowała w pismach literackich i na portalach internetowych w Polsce i za granicą. Jej wiersze pojawiały się w wielu antologiach. W 1996 roku za tomik „Hazard„ otrzymała Literacką Nagrodę Georga Trakla, w 2008 r. nagrodę dla najlepszego poety festiwalu Ilinden/Skopje (Macedonia), a w 2012 r. Nagrodę Literacką Czterech Kolumn za całokształt twórczości. W 2016 r. została finalistką Orfeusza – Nagrody Poetyckiej im. K. I. Gałczyńskiego za tomik „Hologramy„.

 

Joanna Mueller, Sylwia Głuszak, Beata Gula

Warkoczami

 

Joanna Mueller – urodzona w 1979 r. poetka, eseistka, redaktorka , mieszka w Warszawie. Wydała trzy tomy poetyckie: „Somnambóle fantomowe” (2003 r.), „Zagniazdowniki/Gniazdowniki” (2007 r., nominacja do Nagrody Literackiej Gdynia) i „Wylinki” (2010 r.) oraz dwie książki eseistyczne: „Stratygrafie” (2010 r., nagroda Warszawska Premiera Literacka) i „Powlekać rosnące” (2013 r.). Redaktorka (razem z Marią Cyranowicz i Justyną Radczyńską) książki „Solistki. Antologia poezji kobiet” (1989-2009 r.). Współprowadzi seminarium o literaturze kobiet Wspólny pokój.
Sylwia Głuszak – urodzona w 1979 roku, historyczka literatury, nauczycielka języka polskiego w liceach warszawskich, redaktorka, korektorka i krytyczka literacka. Publikowała recenzje i artykuły (pod nazwiskiem Omiotek) w pismach literackich takich jak „LiteRacje„ oraz „Wakat„, w czasopismach naukowych („Barok„) oraz w „Nowych Książkach„. Była redaktorką czasopisma literackiego „LiteRacje„, a także czasopism popularnonaukowych i medycznych. Uczestniczyła i współorganizowała festiwale literackie (w tym Łódź na niebie oraz Manifestacje Poetyckie), a także seminarium Wspólny pokój.
Beata Gula – urodzona w 1964 roku, animatorka kultury. Ukończyła Polonistykę na UW, redaktorka kilku antologii poetyckich, czterech serii wydawniczych SDK: Biblioteka Nocy Poetów, Wakat Kwadrat, Debiuty, Wspólny Pokój. Dyrektorka dziesięciu edycji warszawskiego Festiwalu Literackiego Manifestacje Poetyckie. Koordynatorka warsztatów literackich, seminariów promujących czytelnictwo, kuratorka akcji w przestrzeni publicznej w latach 90.t.j. Ulica Artystów, Uliczny Teatr Poezji Serwus Madonna, Francuska Poezji, Naturalna Praga, Noc Wierszy, wraz z Tomkiem Świtalskim (100 imprez -od 2000 do 2009) Nocy Poetów w warszawskich klubach, Święta Muzyki -koncerty Czynni Do Odwołania, Fiu, Fiu! Instruktorka literacka w warszawskim Staromiejskim Domu Kultury. Redaktorka Pisma Wakat/Notoria.

 

Bartosz Radomski

Centaurydy

 

Bartosz Radomski – Filolog klasyczny, historyk idei, doktorant w Zakładzie Studiów nad Renesansem, członek oddziału Warszawskiego Towarzystwa Filologicznego. Wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego. Członek stowarzyszenia Autorów Polskich. Tłumacz literatury rumuńskiej. Współpracuje z Uniwersytetem Transilvania, Muzeum Narodowe Lit. Rumuńskiej, Uniwerystetem Bukaresztańskim, Akademią Rumuńską.

 

Jerzy Illg, Leonard Neuger

Zwierciadło

 

Jerzy Illg – urodzony w 1950 roku w Poznaniu. Redaktor, wydawca, krytyk literacki, doktor nauk humanistycznych. W roku 1968 uczestniczył w pierwszych zlotach polskich hippies. Od 1983 roku redaktor, a od 1992 r. redaktor naczelny wydawnictwa Znak.
Publikował w pismach drugiego obiegu i emigracyjnych. W 1986 zorganizował w swoim katowickim mieszkaniu międzynarodową konferencję o Milanie Kunderze. Przeprowadził i opublikował w polskich i zagranicznych pismach („Res Publica„, „Tygodnik Powszechny„, „NaGłos„, „Lettres Internationales„, „Corriere delia Sera„) szereg wywiadów, m.in. z Wisławą Szymborską, Czesławem Miłoszem, Josifem Brodskim, Tomasem Venclovą, Kazimierzem Kutzem, Andriejem Tarkowskim, Zofią Hertz.
W latach 1990-1997 był redaktorem pisma literacko-artystycznego „NaGłos„. W 1997 r. i 2000 r. organizował Krakowskie Spotkania Poetów pod patronatem polskich noblistów. W 1998 roku zorganizował w Honnold Library w Los Angeles wystawę „Miłosz w obiegu niezależnym„, towarzyszącą International Czesław Miłosz Festival w Claremont, a w 2000 r. zrealizował w USA film dokumentalny „Czarodziejska góra. Amerykański portret Czesława Miłosza„ (reż. M. Zmarz-Koczanowicz). W 2002 roku został prezesem Stowarzyszenia Poezja i Muzyka, które w latach 2002, 2003 i 2004 współorganizowało – wraz z University of Houston – Kraków Poetry Seminar z udziałem 15 poetów amerykańskich i 15 polskich. W 2006 roku uhonorowany irlandzkim stypendium Fundacji Heinricha Bölla.
Leonard Neuger – krytyk, historyk literatury, tłumacz, dyrektor Instytutu Slawistyki Uniwersytetu Sztokholmskiego. Mieszka w Szwecji od 1983 r.
Członek Związku Pisarzy Szwedzkich, Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Towarzystwa Bellmanowskiego w Szwecji i Stowarzyszenia Slawistów Szwedzkich. Jeden z założycieli Solidarności na Uniwersytecie Śląskim.
Tłumaczył m.in.: C.M. Bellmana, E.J. Stagneliusa, R. Tornborg, H. Martinsona, P K. Frostenson, M. Florina i – wielokrotnie – T. Tranströmera.
Autor ponad 200 prac naukowych, krytycznych, eseistycznych. Zajmuje się współczesną litearturą polską oraz teorią przekładu.
Wydał „Dosyć żartów„ (1993 r.), „Pomysły do interpretacji. Studia i szkice o literaturze polskiej„ (1997 r.), „Z perspektywy tłumacza. Szkice o literaturze szwedzkiej„ (1996 r.) i niewielkiej objętości, lecz ogromnej urody książeczkę „Ćwiczenia z wrażiwości. Duże i małe szkice literackie„ (2006 r.). Publikuje m.in. w: „Dekadzie Literackiej„, „Tekstach Drugich„, „Zeszytach Literackich„, „Signum„ i „Lyrikvännen„.
Laureat wielu prestiżowych nagród szwedzkich oraz literackiej nagrody „Zapadu„ (1995). W 1993 roku odznaczony Krzyżem Oficerskim Zasługi, a następnie w 2004 – Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi.

 

Ireneusz Korpyś, Józefina Kępa

Wielka księga patrioty

 

Ireneusz Korpyś – ur. 1982 r. redaktor naczelny Wydawnictwa Świętego Filipa Apostoła, a wcześniej asystent w Zakładzie Filozofii Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Ukończył studia z zakresu filozofii, historii, teologii oraz zarządzania. Autor książek poetyckich, publikacji z zakresu religii i historii oraz książek dla dzieci i młodzieży.
Józefina Kępa – absolwentka filologii polskiej i edytorstwa, ze słowem związała swoją karierę zawodową. Realizuje się w pracy redakcyjnej. Autorka i redaktorka książek dla dzieci oraz publikacji historycznych i religijnych.

 

Henryk Urbanek

Szary chłopiec w wieku Chtystusa

 

Henryk Urbanek – Absolwent AWF w Katowicach oraz reżyserii filmowo-telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Był związany z Zespołem Filmowym OKO w Warszawie, pracował jako reżyser w Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi. Obecnie jest artystą niezależnym, realizującym filmy głównie dla Telewizji Polskiej S.A. Jako reżyser, zrealizował wiele filmów dokumentalnych, za które został nagrodzony. Henryk Urbanek jest również autorem wierszy, opowiadań i felietonów drukowanych w czasopismach takich, jak „Poezja”, „Student”, „Więź”, „Na Głos”, „Gość Niedzielny”, „Śląsk”, „Akcent”, „Odblask nocy”. Wyróżniony nominacją do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego w 2011 r.

 

Marian Nocoń

Czarna biel

 

Marian Nocoń – urodzony w 1959 roku w Katowicach. Ekonomista, menedżer, specjalista biznesowy. Udanie zadebiutował literacko w 2010 roku powieścią sensacyjno-postapokaliptyczną pt. „Wszystko się zmienia”. Jego druga książka, tym razem z pogranicza literatury faktu i wspomnieniowej, pt. „Czarna biel. Wspomnienia”, została wydana w 2016 r., nakładem wydawnictwa Szara Godzina z Katowic. Zebrała przychylne opinie czytelników oraz krytyków literackich, takich jak Barbara Gruszka-Zych, czy Maciej Szczawiński.

 

Kazimierz Brakoniecki

Olsztyn

 

Kazimierz Brakoniecki – urodzony w 1952 roku. Poeta i pisarz, redaktor, tłumacz poezji francuskiej, animator kultury. Współzałożyciel Stowarzyszenia Wspólnota Kulturowa „Borussia„ (1990 r.), współredaktor naczelny czasopisma „Borussia. Kultura. Historia. Liteartura„. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Autor licznych książek, głównie poetyckich i eseistyczno-autobiograficznych. Debiutował tomikiem „Zrosty„ (1979/1980 r.). W ostatnich latach opublikował: „Amor fati„ (Szczecin 2014 r.), „Terra nullius„ (Gołdap 2014 r.). Laureat licznych nagórd, w tym w 2016 roku prestiżowej Literackiej Nagrody im. Samueal Bogumiła Lindego Miast Partnerskich Getyngi i Torunia.

 

Damian Dawid Nowak

Wczesne dojrzewanie

 

Damian Dawid Nowak – urodzony w 1989 roku w Tarnowskich Górach na Górnym Śląsku. Mieszka w Warszawie, studiował filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Autor trzech książek poetyckich: „Nieistotne”, „Pożegnania” i „Wczesne dojrzewanie”. Laureat „Kafla” 2014 i innych wyróżnień. Założyciel agencji Plus Social zajmującej się promocją kultury azjatyckiej. Opublikował także liczne artykuły o tematyce kulturalnej.

 

Bronisław MJ Kamiński

Wielkość dróg ku prawdzie

 

Bronisław MJ Kamiński – urodzony w 1938 roku na Podolu, absolwent Wydziału Filozoficzno-historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (1962 r.). Autor kilkuset artykułów i książek: „Saga Kudowska”, „Życie nie starzeje się”, „Wielość dróg ku prawdzie”, „Kudowa Zdrój, miasto i ludzie” (redaktor dzieła zbiorowego). Naczelny redaktor Kwartalnika społeczno-kulturalnego „Almanach Kudowski”.
Książka „Wielość dróg ku prawdzie” została wyróżniona w Saloniku Churchilla w Kudowie Zdroju za popularyzowanie pluralizmu kulturowego oraz zrozumienie innych postaw światopoglądowych.

 

Marek Pacukiewicz

Widokówki

 

Marek Pacukiewicz – urodzony w 1978 roku. Kulturoznawca, pracownik zakładu Teorii i Historii Kultury Uniwersytetu Śląskiego. Autor książek „Dyskurs antropologiczny w pisarstwie Josepha Conrada” (2008 r.), „Grań kultury. Transgresje alpinizmu” (2012 r.) oraz tomu wierszy „Budowa autostrady” (2012 r.).

 

Bartłomiej Siwiec

Instrukcja zabicia ptaka

 

Bartłomiej Siwiec – autor trzech powieści: „Zbrodnia, Miłość, Przeznaczenie„, „Autodestrukcja„, „Przypadek Pana Paradoksa„. Autor kilku dramatów. Otrzymał kilka nagród literackich, w tym Nagrodę im. Stanisława Grochowiaka. Publikował w „Toposie„ i w „Bydgoskim Informatorze Kulturalnym„, członek „Stowarzyszenia Pisarzy Polskich„.

 

Beata Świrska

Mukolinki zuch dziewczynki

 

Beata Świrska – autorka bajki „Mukolinki zuch dziewczynki„, wolontariuszka Fundacji Matio, wspierającej dzieci chore na mukowiscydozę.
Organizator wielu akcji charytatywnych dla bohaterek książki. Z zawodu pracownik biurowy oraz tłumacz języka angielskiego. Prywatnie mama dwóch córek: Nikoli i Mariki.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
 

Dodaj komentarz