Spotkanie w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury 27-04-2017

 

Wieczór autorski z Bartłomiejem Siwcem

Download PDF27 kwietnia w salonie Hoffman

 

27 kwietnia, godz. 17:00, Salon Hoffman KPCK, pl. Kościeleckich 6 w Bydgoszczy, wstęp wolny.

 

Kolejny wieczór autorski, kolejna odsłona prozy i poezji, kolejna okazja poznania bydgoskiego twórcy. Spotkania poetyckie organizowane przez KPCK przy współpracy z Robotniczym Stowarzyszeniem Twórców Kultury w Bydgoszczy weszły już na stałe do kalendarza wydarzeń poetyckich naszego miasta. Kameralne spotkania w Salonie Hoffman stanowią ważny przystanek w promocji współczesnej poezji. Wśród naszych gości byli twórcy z dużym dorobkiem artystycznym, ale i tacy, którzy są na początku swojej drogi. Wkroczyliśmy już w 25. rok spotkań. Tym razem zapraszamy na wieczór autorski Bartłomieja Siwca. Poprowadzi go dr Grzegorz Grzmot- Bilski – filozof i poeta.

Bartłomiej Siwiec urodził się w 1975 roku w Bydgoszczy – prozaik, poeta, dramatopisarz, krytyk literacki. Ukończył politologię (specjalizacja: dziennikarstwo) na WSP w Bydgoszczy i studia podyplomowe w zakresie archiwistyki na UMK w Toruniu. Zadebiutował literacko w 2010 powieścią „Zbrodnia, miłość, przeznaczenie”. Autor następujących książek „Autodestrukcja”, „Przypadek Pana Paradoksa”, zbiór opowiadań: „Wszyscy byli umoczeni” oraz dramatów: „64 pozycje z życia szachisty”, „Wyszła z domu”, „Skóry”, „Anyżek”. W dorobku twórczym literata znajduje się również zbiór wierszy „Instrukcja zabicia ptaka”.

Jego dramaty były nagradzane i wyróżniane przez Dom Literatury w Łodzi, Teatr Powszechny w Łodzi i jury XII Ogólnopolskiego Konkursu im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie; znalazły się też trzykrotnie w półfinale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej, a miniatura „Wpuszczony w maliny” została wyróżniona w konkursie pamięci Jana Himilsbacha w Mińsku Mazowieckim.

Współpracuje z Bydgoskim Informatorem Kulturalnym i jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich Odział Bydgoszcz.

zdjęcie: Krystyna Wulert

 

Dodaj komentarz