Autor

 

Urodzony w Bydgoszczy. Już 44 lata upłynęły mu w mieście nad Brdą. Jest autorem 4 powieści, zbioru opowiadań, 3 zbiorów wierszy i kilku dramatów. Książki były wydawane w Bydgoszczy, Sopocie, Inowrocławiu i Nowej Rudzie. Dramaty były czytane przez aktorów w Bydgoszczy i w Łodzi. Tam też otrzymał jedną nagrodę i jedno wyróżnienie. Zgłaszał je również na Gdyński Konkurs Dramaturgiczny. Jego dramaty („Wyszła z domu”, „Skóry”, „Anyżek”) trzykrotnie znalazły się w półfinale tej imprezy. Najbardziej dumny jest z nagrody jaką otrzymał w konkursie im. Stanisława Grochowiaka, który co dwa lata odbywa się w Lesznie.

Jego wiersze i recenzje ukazywały się w „Toposie”, „Tekstualiach”, „Elewatorze”, „Frazie”, „Okolicy Poetów”, „Gazecie Kulturalnej”, „Akancie”, „Bydgoskim Informatorze Kulturalnym”, a książki były recenzowane na łamach: „Lampy”, „Toposu”, „Wyspy”, „Akantu”, „Tygodnika Bydgoskiego”, „Expressu Bydgoskiego”, „Peryskopu Soleckiego”. O jego książkach pisali (alfabetycznie): Krzysztof Derdowski, Grzegorz Grzmot-Bilski, Jarosław Jakubowski, Maciej Krzyżan, Piotr W. Lorkowski, Agnieszka Nęcka, Kornel Maliszewski (Andrzej Nugat), Wiesław Setlak, Roman Sidorkiewicz, Barbara Sokołowska, Michał Tabaczyński, Paulina Tyro-Niezgoda, Andrzej Walter i inni.

W życiu posiadał jedynie legitymację szachową i legitymację Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. I to mu właściwie wystarczy. Nie aspiruje do bycia kimś innym niż jest. Zresztą nie jest człowiekiem idealnym, ale idealnie się z tym czuje.

W przeszłości robił różne rzeczy. Rozdawał ulotki, ustawiał towary w hipermarkecie, a nawet uczył studentów grać w szachy. Pewnego dnia zaczął pisać. I tak zaczęła się jego przygoda z literaturą, która trwa do dziś.